Alban Skenderaj - Jolie

9 gen 2021
941 963 visualizzazioni

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Commenti
 • Kenge super ,bravo

  Az AzAz Az6 ore fa
 • Cest une des meilleure musique au monde

  Edouard DésertEdouard Désert8 ore fa
 • Je I pa aritshem bravo na kenaq sa here te degjojme ❤

  Donika XhakaniDonika Xhakani10 ore fa
 • Ja edhe një perlë e shtuar në thesarin e këngëve të tua Mrekulli 👍

  Nails by meNails by meGiorno fa
 • Great tune 👍

  Abs CAbs CGiorno fa
 • KUsh mendon se Alban Skenderaj eshte kengetari me i mire ne shqiperi nga vokali i tij muzikor le te bej like

  Maria BalliuMaria BalliuGiorno fa
 • Super keng si gjithmon 🤩🤩

  pamela Hyrapamela HyraGiorno fa
 • LLakë

  Kejsi KejsiKejsi KejsiGiorno fa
 • 👏👏👏🇦🇱

  Linda CobajLinda Cobaj2 giorni fa
 • Alban je super je zemer

  Alkinida MusarajAlkinida Musaraj2 giorni fa
 • Love thiss😍

  Fatjon BalajFatjon Balaj2 giorni fa
 • itworlds.info/round/oHZufbqygMuKhIw/video

  Abona HoxhaAbona Hoxha2 giorni fa
 • Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.

  PIXEL ProductionPIXEL Production3 giorni fa
 • Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi... Ke Lindur ne Vendin e Gabuar.. Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!

  Fabjo DemaFabjo Dema3 giorni fa
 • Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️

  Florian GjokaFlorian Gjoka3 giorni fa
  • Live itworlds.info/round/oHZufbqygMuKhIw/video

   Piano ShqipPiano Shqip3 giorni fa
 • me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾

  sokin jonsokin jon4 giorni fa
 • Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤

  TironcjaTironcja4 giorni fa
  • Live itworlds.info/round/oHZufbqygMuKhIw/video

   Piano ShqipPiano Shqip3 giorni fa
 • Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!

  Rossella HoxhaRossella Hoxha4 giorni fa
  • Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

   sokin jonsokin jon4 giorni fa
 • Replay non stop

  ermira bytyqiermira bytyqi4 giorni fa
 • You are the best

  aola wiliaola wili5 giorni fa
 • Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩

  Xhemi SpahoXhemi Spaho5 giorni fa
 • 😊

  자연의 소리자연의 소리5 giorni fa
 • 👍

  Bashkim KadishaniBashkim Kadishani5 giorni fa
 • perfect song bana 👌

  TrimoO'TrimoO'5 giorni fa
  • Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

   aola wiliaola wili5 giorni fa
 • Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌

  Shauka HodanShauka Hodan6 giorni fa
 • 😭😭😭😭😭

  H TahirajH Tahiraj6 giorni fa
 • Bukur !!!

  Elusive EagleElusive Eagle6 giorni fa
 • Omg kjo eshte mrekulli

  alessia denaroalessia denaro6 giorni fa
  • Live itworlds.info/round/oHZufbqygMuKhIw/video

   Piano ShqipPiano Shqip3 giorni fa
 • Ku je Albani i pare?! kenget po fiken...

  Rebecca AdelinaRebecca Adelina6 giorni fa
  • nice share

   Shauka HodanShauka Hodan6 giorni fa
 • Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤

  Elona HoxhajElona Hoxhaj6 giorni fa
 • Not good

  MERLINOMERLINO6 giorni fa
 • Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...

  Super KevinSuper Kevin7 giorni fa
 • Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

  Linda VloreLinda Vlore7 giorni fa
 • Një Artist me zemer e talent!! E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️

  Lizi105Lizi1057 giorni fa
 • Bravo🙌🙌

  Shpresa BaciShpresa Baci7 giorni fa
 • Artist i vertet

  art scorpioneart scorpione7 giorni fa
 • Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua

  Vasilika PriftiVasilika Prifti7 giorni fa
 • Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

  Soni PlasariSoni Plasari7 giorni fa
 • My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj

  hoiy vinosahoiy vinosa7 giorni fa
 • Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇

  Dile DileDile Dile7 giorni fa
 • 4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit

  Leonard KollcakuLeonard Kollcaku7 giorni fa
 • ❤🤗

  Danjela BushgjokajDanjela Bushgjokaj7 giorni fa
 • nice share

  KARDELEN KARDELENKARDELEN KARDELEN8 giorni fa
  • King Alban 😀

   hoiy vinosahoiy vinosa7 giorni fa
 • Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱

  Florika VrushiFlorika Vrushi8 giorni fa
 • Mbreti i muzikës ❤️

  Shana SinaShana Sina8 giorni fa
 • Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤

  abbsnn coseabbsnn cose8 giorni fa
 • Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη

  vana tsamivana tsami8 giorni fa
 • Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞

  Nevila LameNevila Lame8 giorni fa
 • Q

  Mariglen XhaxhkaMariglen Xhaxhka8 giorni fa
 • ❤️

  andreea radesandreea rades8 giorni fa
  • Ssdfffc fx

   abbsnn coseabbsnn cose8 giorni fa
 • Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra

  Vlora LONDONVlora LONDON9 giorni fa
 • Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur! Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose

  Albana HallulliAlbana Hallulli9 giorni fa
  • like per kover ne faqen time

   Piano ShqipPiano Shqip3 giorni fa
 • Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !

  Muharrem MalokuMuharrem Maloku9 giorni fa
  • faleminderit..gjithashtu

   Piano ShqipPiano Shqip4 giorni fa
 • I love this 💋❣

  Marinela kumriaMarinela kumria9 giorni fa
 • Wow

  Blooming BubbleBlooming Bubble9 giorni fa
 • My Name is Jolie 🥰

  Jolie GergenJolie Gergen9 giorni fa
  • Live itworlds.info/round/oHZufbqygMuKhIw/video

   Piano ShqipPiano Shqip3 giorni fa
 • King Alban 😀

  hakuna matata alwayshakuna matata always9 giorni fa
 • nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊

  bilishu alissbilishu aliss9 giorni fa
 • Eshte gjigandi muzikes shqiptare

  Matius VloreMatius Vlore9 giorni fa
 • ✨👏✨

  Gledja PapaGledja Papa9 giorni fa
 • ❤️

  enkela shabaenkela shaba9 giorni fa
 • Nice ,I like it a lot 👌

  Lindi JohnnyLindi Johnny9 giorni fa
  • Artisti me I mire shqiptar forever👌

   bilishu alissbilishu aliss9 giorni fa
 • 🌺

  Ela CelikuEla Celiku9 giorni fa
 • Ssdfffc fx

  Reina RexhepiReina Rexhepi9 giorni fa
 • Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅

  New musicNew music9 giorni fa
 • O zoti rujt shqiptart ku do ge jane

  Rama BajramRama Bajram9 giorni fa
 • Albaniens

  Rama BajramRama Bajram9 giorni fa
 • O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn

  Zana ShaptejZana Shaptej9 giorni fa
 • @ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.

  Eiverto TiciEiverto Tici9 giorni fa
 • Kur je artist produkton mrekullira ✨

  Ethnic AlbanianEthnic Albanian9 giorni fa
 • Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏

  Brunilda MehmetiBrunilda Mehmeti9 giorni fa
 • itworlds.info/round/q6iGXddrj7lnjYym/videohifni keto video boni laik

  adil shataadil shata9 giorni fa
 • A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...

  LUTA lutaLUTA luta9 giorni fa
 • Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤

  Miranda EleziMiranda Elezi9 giorni fa
 • Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡

  Bardha BardhaBardha Bardha10 giorni fa
 • Artisti me I mire shqiptar forever👌

  Mario's blackmanMario's blackman10 giorni fa
 • 🎶🎶💜

  Klauda HariziKlauda Harizi10 giorni fa
 • My Jolin ❤️🌸

  Maelia LevryMaelia Levry10 giorni fa
 • Good job 👌👍

  miko foinmiko foin10 giorni fa
 • 🥀

  Entela MustafarajEntela Mustafaraj10 giorni fa
 • Alban zeri jot te ngrof shpirtin bravo bravo davvero 😘😘😘😘😘

  Valentina GjoklekajValentina Gjoklekaj10 giorni fa
 • p

  AkunaMatata47AkunaMatata4710 giorni fa
 • nuk zhgenjen asnje here 👍

  ela gashiela gashi10 giorni fa
  • Super keng Super artist

   miko foinmiko foin10 giorni fa
 • Oh ma jolie ku je bre vien je besoin de toi ma jolie, pa ty j'arrive pas respirer 👐👐🎶🎧🙋‍♂️

  Toro ManToro Man10 giorni fa
 • Albani thjesht unik

  Alda elmasAlda elmas10 giorni fa
 • Love it

  Tina DemaTina Dema10 giorni fa
 • Me pak klikime se moziku vl shqiptart kan ik per lesh

  Drini DemaDrini Dema10 giorni fa
 • Zeri jot te qeteson shpirtin ❤❤❤❤🙏🙏je i math.

  Leta MarjetaLeta Marjeta10 giorni fa
 • E Bën no një këng kshu ti Bano Për të prishur syrin e keq 😉

  eneo vloreeneo vlore10 giorni fa
 • Alban Skenderaj-Jolie (teksti) Nje shikim si Mona Lisa befas ti ma dhe Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film Nata me e bukur qe mbaj mend Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil dhe mbi leter shkruar emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Syte blu, floket me rrica Pa fryme me la Elegancen nga Franca Zjarrin nga Afrika Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris Ende duke thirrur emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Asnje mbiemer dhe asnje adrese Sikur nje foto ta kisha nga ti Dhe endem si marre neper Paris Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x

  laura_official _laura_official _10 giorni fa
 • ❤️❤️🥰🥰

  Brunela NushajBrunela Nushaj10 giorni fa
 • puthje nga Franca 😘😘😘

  Licorne Des BoisLicorne Des Bois10 giorni fa
 • Këngë patetike. Po më vjen mua zor që po e dëgjoj, imagjino ty qe e ke bërë. Ajo pjesa: "ku je xholi", si nga Levani!

  Armando AgalliuArmando Agalliu10 giorni fa
 • 🤗🤗🎆🎆

  Aishe BaciAishe Baci10 giorni fa
 • Is the best singer in Albania

  Klaivert BegoKlaivert Bego10 giorni fa
 • Super keng Super artist

  Algers TafajAlgers Tafaj10 giorni fa
 • Kot

  Megi _megiMegi _megi10 giorni fa
 • Videoclipin kur do ta shohim ?

  Ama M.Ama M.10 giorni fa
 • This SONG ALBAN, INCREDIBLE WOW. You touch very DEEPLY my HEART 😥😥😥😥 .I PRAY for the person who dislike THIS POWERFUL SONG, HALLELUJAAAAAH 👑👑👑👑👑👑👑👑♥️🌠

  kalia komanakukalia komanaku10 giorni fa
  • live itworlds.info/round/oHZufbqygMuKhIw/video

   Piano ShqipPiano Shqip3 giorni fa
 • GOD KEEPS you BLESSED ALBAN. 👑♥️ BIG STAR OF ALBANIA 🌠🌠🌠🌠🌠🌠 LOTS OF LOVE, from LEICESTER ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  kalia komanakukalia komanaku10 giorni fa
ITworlds